Перейти донизу
Moderator
Moderator
Сообщения : 139
Дата регистрации : 06.12.2021

Всесвітній день соціальної справедливості Empty Всесвітній день соціальної справедливості

21.02.22 8:53
Всесвітній день соціальної справедливості _13
20 лютого відзначається «Всесвітній день соціальної справедливості», який згідно з Указом Президента України від 4 листопада 2011 року № 1021 проводиться щороку в нашій державі.

За визначеннями саме соціальна справедливість і є основним принципом мирного та успішного життя як безпосередньо в самих країнах, так і у відносинах між ними, її не можна досягнути в умовах масових порушень прав і основних свобод людини. Тільки широкомасштабне і стійке економічне зростання є необхідною умовою забезпечення соціального розвитку й соціальної справедливості.

Прагнення до справедливості завжди було одним із головних орієнтирів соціального прогресу. Соціальна справедливість є загальновизнаною цінністю сучасного суспільства, що закріплена в документах світової спільноти. Тому в реалізації соціальної політики держави вона виступає як ключовий принцип.
Соціальна справедливість - один з найпоширеніших суспільних ідеалів. Його конкретний зміст, а також назва, змінювалося протягом історії, будучи завжди пов'язаним з певною ідеологією
Згідно сучасним уявленням, реалізація принципу соціальної справедливості на практиці включає:
• рівність всіх громадян перед законом;
• забезпечення гарантій життєдіяльності людини;
• високий рівень соціальної захищеності.
Зокрема, здійснення принципу соціальної справедливості має включати в себе:
• забезпечення роботою кожного працездатного;
• гідну зарплату;
• соціальне забезпечення дітей-сиріт та інвалідів;
• вільний доступ громадян до освіти, охорони здоров'я, культури, спорту і т.д.
Справедливість - поняття про належному, що містить в собі відповідність діяння і відплати. Справедливість є найважливішою категорією соціально-філософської думки, морального, правового і політичного свідомості.

"Соціальна справедливість є основоположним принципом мирного та благополучного існування, як безпосередньо в країнах, так і у відносинах між ними. ООН підтримує принципи соціальної справедливості, пропагуючи рівність серед жінок та чоловіків, або права корінних народів та мігрантів. Ми сприяємо забезпеченню соціальної справедливості, долаючи перешкоди, що виникли перед людьми через їх відмінності по статі, віку, расової, етнічної та релігійної приналежності, культури або наявності інвалідності.

Для ООН прагнення соціальної справедливості для всіх лежить в самому центрі нашої глобальної місії зі сприяння розвитку та поваги людської гідності. Прийняття минулого року Міжнародною організацією праці Декларації про соціальну справедливість з метою справедливої глобалізації є лише одним із нещодавніх прикладів, що свідчать про відданість системи Організації Об’єднаних Націй до забезпечення соціальної справедливості. В Декларації робиться наголос на гарантії досягнення справедливих результатів для всіх шляхом забезпечення зайнятості, соціального захисту, соціального діалогу та основоположних принципів і прав на робочому місці.

Як це не сумно, соціальна справедливість все ще залишається недосяжною мрією для величезної частини людства. Крайня бідність, голод, дискримінація та порушення прав людини досі наносять болючі удари по моральності суспільства. Глобальна фінансова криза несе загрозу ще більшого посилення цих явищ".

Генеральний Секретар ООН
Повернутися до початку
Права доступу до цього форуму
Ви не можете відповідати на теми у цьому форумі