Для дбайливих батьків
05.09.18 13:06
Сучасних дітей все рідше побачиш з книжкою, а все більше за комп'ютером або перед ігровою приставкою. Добре це чи погано - вирішувати батькам. Ми пропонуємо «нешкідливі способи» запропонувати дитині книжку так, щоб вона сама попросила наступну.
- Знайдіть відповідь на запитання «Навіщо читати?». По-перше, ніж змусити дитину взяти з полиці книжку, подумайте разом із донькою чи сином: чому нам усім важливо читати?
- Знайдіть стимул. Деякі батьки встановлюють своєрідну винагороду за прочитану книжку або її частину. Це може бути улюблене захоплення дитини (комп’ютерна гра, нові шахи або іграшки).
- Зустрічають по обкладинці. Нині книжка може бути справжньою розвагою і твором мистецтва. Тому одним із дієвих способів прищепити любов до читання є купівля нової книжки в яскравій обкладинці, з ілюстраціями.
- Звісно ж, читайте самі. Саме цим Ви покажете приклад дитині для вдалого проведення часу за читанням, якщо й дорослим це заняття не цікаве?
- Читайте цікаві книжки. Є купа цікавих і сучасних книжок, написаних відповідно до віку ваших дітей.
- Читайте разом. Чому б не зробити це сімейною традицією? Знайдіть книжки, які буде цікаво читати вам усім. Обговорюйте вчинки героїв. Ставте запитання.
- Змінити формат. Читати нині можна по – різному. Дайте можливість дитині читати за допомогою планшета. Дітям подобається досліджувати щось нове, і така нестандартна книжка може захопити крутька.
- Читати вухами. Насправді, аудіокнижки з’явилися давно. Нині такий вид книжок знову стає популярним. До того ж прослуховуючи книжки, дитина розвиває аудіальне сприйняття.
- Знайдіть книжку, яка не залишить вашу дитину байдужою. І не бійтеся, якщо книжка, яка сподобалася вам, не знайде у дитини активного відгуку. Дозвольте дитині самій вибрати книжку, підіть разом у книгарню. Зводіть на якусь літературну подію, познайомтеся з цікавим письменником чи художником. І ще: хай книжки будуть у полі зору вашої дитини.
Права доступу до цього форуму
Ви не можете відповідати на теми у цьому форумі