Тиждень історії та правознавства
06.09.18 10:21
На сучасному етапістановлення української держави нагальною потребою є виховання у школярів активної громадянської позиції, рис патріотизму, релігійної та національної терпимості, що не можливо без поширення правових та історичних знань. Саме з цією метою в Запорізькій загальноосвітній школі № 61 було організовано та проведено тиждень історії та правознавства.
В рамках тижня було проведено ряд цікавих та різноманітних заходів, які охопили учнів 1-10 класів. Розпочався тиждень конкурсом стіннівок для учнів 5-10 класів «Світ без насилля». Учні показали своє нетрадиційне бачення світу, в якому відсутнє насилля. Загалом стіннівки вразили своєю різноманітністю.
Впродовж тижня в шкільній бібліотеці було організовано виставку на тему: «Україна – правова держава». Учні мали змогу ознайомитися з основним законом України - Конституцією та ще з безліччю документів правового змісту.
8 грудня учні 5-А класу здійснили подорож країною права у грі «Маю права на права» , яку підготувала вчитель історії та правознавства Чухіна А.І. П’ятикласники переглянули фільм «Конвенція ООН про права дитини» та основі уривків з всесвітньо відомих казок змогли самостійно проаналізувати деякі статті Конвенції.
Актуальною проблемою сьогодення є торгівля людьми. Шкільним психологом, Сахаровою І.І., було проведено диспут у 7-8 класах на тему: «Торгівля людьми? Чи є це злочином проти людства». Учні висловили свій погляд на дану проблему, подискутували про моральність питання.
Відповідно до дня проголошення Загальної декларації прав людини 10 грудня в школі було проведено єдину виховну годину: «Права людини». Класні керівники 1-10 класів підготували цікавий матеріал про права людей, провели нетрадиційні виховні заходи.
Історія не залишилася поза увагою. Для учнів 7-А класу було проведено брейн-ринг «Державні символи України» (вчитель Чухіна А.І.). В ході гри учні переглянули презентацію і фільм про державні та національні символи України. Три команди змагалися між собою у знанні історії національних символів, історії нашої держави, а також перенеслися у 2050 рік і уявили Україну майбутнього. Погляди семикласників на формування Української держави через 35 років були неперевершеними. Учні жваво та емоційно фантазували про те, якою буде наша держава через певний проміжок часу. В результаті гри І місце посіла команда Шульги Михайла, яка виявилася найбільш обізнаною та креативною, ІІ місце між собою розділили команди Топорницької Ганни та Акапяна Карена.
На завершення тижня для учнів 9-А класу було проведено круглий стіл «Закон і ми». Учні обговорили сучасні проблеми у законодавстві України, пригадали свої права та обов’язки, переглянули презентацію, якій було продемонстровано права, які мають громадяни України.
Також впродовж тижня було проведено конкурс кросвордів для учнів 5-6 класів «Стежками історії рідного краю», де діти показали свої знання про місцевість Запорізького краю, його історію, славу. У конкурсі презентацій для учнів 8-10 класів «Славетні козаки», найбільш цікавими та інформаційними виявилися презентації учнів 9-А класуТашко Анастасіїта Малишевської Діани.
Не оминув увагою тиждень історії і правознавства учнів 1-4 класів. Впродовж тижня учні переглянули фільм «Конвенція ООН про права дитини», взяли участь у творчій виставці учнівських робіт «Конвенція ООН про права дитини в малюнках».
Кожна людина має своє коріння, гармонійно розвинену особистість не можна уявити без глибоко усвідомленого почуття національної гідності. Всі ми, вся наша велика шкільна родина живемо в історії, живемо історією своєї батьківщини, свого краю, свого роду. Людина лише тоді стає активним членом суспільства, коди досконало знає, хто вона, якого вона роду.
Чухіна Анна Іванівна,
вчитель історії та правознавства
вчитель історії та правознавства
Права доступу до цього форуму
Ви не можете відповідати на теми у цьому форумі